1 Mayıs’ta Kargolar Çalışıyor mu, Kargo Dağıtımı Yapacak mı? 1 Mayıs’ta PTT Kargo Tatil mi?

1 Mayıs İşçi Bayramı’na oldukça kısa bir zaman kala kargoların çalışma durumu gündem oldu. Vatandaşlar resmi tatil olan 1 Mayıs’ta kargoların çalışıp çalışmadığını öğrenmek için arama motorlarına yöneldi. 1 Mayıs günü kargo teslim alacak ve teslimat yapacaklar, ‘1 Mayıs Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu?’ sorunusunun yanıtını arıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının tatil olduğu günde başta PTT olmak üzere birçok kargo firması hizmet vermiyor. Peki 1 Mayıs’ta kargolar çalışıyor mu, kargo dağıtımı yapacak mı? 1 Mayıs’ta PTT tatil mi? 

İşte tüm detaylar…

1 Mayıs’ta kutlanacak olan İşçi Bayramı, bu yıl pazartesi gününe denk geliyor. Resmi tatil olan 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda kargoların durum gündemdeki yerini aldı.

Kargo şirketlerinin hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar arama motorlarına yöneldi. Hafta sonu ile birleşen 1 Mayıs’ta kargoların dağıtım durumu sorgulanıyor.

1 Mayıs’ta Kargolar Çalışıyor mu?

Resmi tatil günlerinden biri olan 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda binlerce kamu kurum ve kuruluşları kapalı olacak. Kamu kurum ve kuruluşların dışında özel sektörde hizmet veren birkaç şirketler de 1 Mayıs günü tatil olacak.

Resmi tatil nedeniyle birçok kargo şirketinin kapalı olacağı düşünülüyor. Ancak bazı kargo firmaları tatil yapmayı 1 Mayıs günü de hizmet verme kararı alabilir.

1 Mayıs’ta Kargo Dağıtım Yapacak mı?

Özel kargo firmalarının çalışma durumu hakkında net bilgi edinmek için kargo şirketleri ile iletişim kurmak daha faydalı olur. 

Kargo firmalarının çağrı merkezleri şu şekilde;

  • Aras Kargo: 444 25 52

  • Yurtiçi Kargo: 444 99 99

  • MNG Kargo: 0(850) 222 06 06

  • Sürat Kargo: 0850 202 0 202

  • UPS Kargo: 444 00 66

Kargolar Ne Zaman Açılacak?

1 Mayıs Pazartesi günü kapalı olup hizmet veremeyen kargo şirketlerinin paket alımları ve dağıtımları, 2 Mayıs 2023 Salı günü kaldığı yerden devam edecek.

1 Mayıs’ta PTT Açık mı, Çalışıyor mu?

1 Mayıs’ın resmi tatil olması nedeniyle ülkedeki tüm PTT şubeleri kapalı olacak. Pazartesi günü hizmet vermeyecek olan PTT 2 Mayıs Salı günü açılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir