14 Mayıs’ta Kediler Trafoda Değil Evde: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Sandık Güvenliği Çağrısını Yineledi!

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dikkat çekti. 2014 seçimlerinde yaşananları hatırlatan İmamoğlu paylaşımıyla eski Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın gündem olan ‘trafoya kedi girdi’ açıklamasına göndermede bulundu. İmamoğlu seçimlere yaklaşırken vatandaşları bir kez daha sandıkları korumaya davet etti.

14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne sayılı günler kala İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun paylaşımı gündem oldu.

İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla 2014 yerel seçimlerinde yaşanan olayları bir kez daha hatırlattı.

Belki bilmeyenleriniz vardır, seçimlerin yapıldığı 30 Mart 2014 gününde yaşanan elektrik kesintileri bir hayli dikkat çekmişti. Eski Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın o dönem konuyla ilgili yaptığı açıklama adeta gündemde bomba etkisi yarattı.

Eski bakan Yıldız, oyların sayımı sırasında bazı bölgelerde meydana gelen ve birçok şüpheye yol açan elektrik kesintileri için ‘trafoya kedi girdi’ demişti.

‘Arkadaşlar bir espri gibi kabul etmeyin lütfen; bir trafo merkezine bir kedi girdi ve kısa devre yaptı. Yaklaşık 4 metreden atlayan bir kedi bunu yapabiliyor. Komple bunların kafesleri yapılıyor. Bu geçen ayda olmuştu. Bunları seçime bağlamak yanlış diyorum. Özellikle AK Parti’nin alacağı sonuçları anketlerde görenlerin mazeret üretmeyle alakalı işlemleridir.”

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı yardımcısı adayları olan Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, hem mitinglerde hem de sosyal medya hesaplarından sıklıkla sandık güvenliği çağrısında bulunuyor.

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı etiketleyen İmamoğlu ’14 Mayıs’ta Khaleesi evde, geri kalan herkes Türkiye Gönüllüleri ile sandık başında olacak değil mi Mansur Başkanım’ ifadelerini kullandı.

ABB Başkanı Yavaş ise seçimde sandıkların korunmasının önemine dikkat çeken İmamoğlu’nun paylaşımına ‘Bize göğe bakmak düşüyor’ notuyla yanıt verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun paylaşımı sosyal medyada kısa sürede ilgi gördü. Onlarca kişi İmamoğlu’nun paylaşımına yorum yaptı.

?

?

?

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir