CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, seçim çalışmalarının yoğun şekilde devam ettiğini belirterek, “Umarım milletimiz en doğru kararı verecek. Kimseyi ötekileştirmeden sorunlara çözüm üreterek ve herkesin geleceğinin teminatı olarak yola çıktık.” dedi.

CHP’de Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık başkanlığındaki heyet, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler başkanlığındaki heyetle görüştü.

AK Parti’nin Ramazan Bayramı’nı kutlayan Karabıyık, bayramların birlik, beraberlik, kardeşlik ve barış anlamına geldiğini, son dönemde deprem nedeniyle büyük acılar yaşandığını söyledi.

Bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni eden Karabıyık, “Huzurlu barış içerisinde kimseyi ötekileştirmeden kutuplaştırmadan sevgiyle nice güzel bayramlar olsun.” dedi.

Seçim çalışmalarına ilişkin bilgi veren Karabıyık, “Seçim çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Umarım milletimiz en doğru kararı verecek. Sorunlara çözümlerle yaklaştık. Herkes için hayırlısı olsun. Kimseyi ötekileştirmeden sorunlara çözüm üreterek ve herkesin geleceğinin teminatı olarak yola çıktık. Herkesle beraber soframızı büyüterek neler yapacağımızı ifade etmeye çalıştık.” diye konuştu.

Karabıyık, sevgiyi, barışı kardeşliği büyüterek devam edilmesinin önemine işaret etti.

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler de Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle bayramın buruk geçtiğini, millet ve devlet kaynaşmasıyla yaraların sarılması için büyük çaba gösterildiğini dile getirdi.

Seçim çalışmalarının sürdüğünü belirten İşler, “İnşallah hep birlikte huzur içinde bu seçimi de gerçekleştireceğiz. Milletimiz en doğru kararı verecektir. Milletimizin vereceği karar herkesin kabulüdür.” diye konuştu.

İşler, “Bizler de kimseyi ötekileştirme taraftarı değiliz. Öyle olduğu için de 21 yıldır milletimiz bizi yapmış olduğumuz hizmetlerden dolayı tercih ediyor. Milletimiz bu dönemde de yaşanan olayları okuyor. Tabii ki siyasi vaatler var icraatlar var hepsini değerlendirecek. Milletin kararı en doğru karardır.” İfadesini kullandı.

İYİ Parti’nin ziyareti

CHP heyeti, daha sonra İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı Ayfer Yılmaz başkanlığındaki heyeti ağırladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karabıyık, dün Adıyaman’da Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ziyaretçiler arasında bulunan bir kişinin sözlü tepki göstermesi ve sonrasında yaşananların üzücü olduğunu dile getirdi.

Lale Karabıyık, “Böyle olaylar seçim sonuçlarının algılandığı dönemlerde oluyor. Keşke olmasa. Provokasyonlar olabiliyor. Biz provokasyonlara alet olanlara da kızmıyoruz. Onları ötekileştirmiyoruz. Onların da geleceğinin teminatı biz olacağız.” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanı Ayfer Yılmaz da olaydan dolayı son derece üzgün olduklarını belirterek, “Demokratik, laik, sosyal hukuk devletine birbirimize kimlikler değil de değerler üzerinden sarılmaya ihtiyacımızın olduğunu bir kez daha gördük bu dönemde.” dedi.

14 Mayıs’taki seçimlerin anlamının kadınlar açısından da çok önemli olduğunu ifade eden Yılmaz, kadınların bu milletin asıl kurucu unsuru olduğunu söyledi.

HDP ve Yeşil Sol Parti ile görüşme

CHP heyeti, daha sonra Yeşil Sol Parti MYK üyesi ve Toplumsal Muhalefetle İlişkiler Komisyonu Eş Sözcüsü Sevtap Akdağ başkanlığındaki heyetle bayramlaştı.

Karabıyık, CHP’nin hiç kimseyi ötekileştirmeden birlik beraberlik, barış içerisinde ve gerçekten sorunlara çözüm üreterek, geleceğin teminatı olarak çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirdi.

Sevtap Akdağ da 14 Mayıs’taki seçimlerin yaşanan sorunların çözümü noktasında yol açıcı olacağını ifade ederek, “Seçim sonrasında açığa çıkan koşullarda gerçekten bir demokratik dönüşümün herkesin kendisini güvende hissettiği, huzur içerisinde eşit koşullarda var edebildiği bir coğrafyanın vatandaşları olarak yaşayacağı bir Cumhuriyeti, bir ikinci yüzyılda böyle eşit, özgür koşulların yaratılacağı bir Cumhuriyeti kurmanın artık tarihsel zamanının geldiğini ve bunun için siyasi iradelerin daha fazla rol alması, bu konuda daha kararlı durması ve bunun yolunu açması gerektiğini düşünüyoruz.” diye konuştu.

Akdağ, Kılıçdaroğlu’na dün Adıyaman’da yaşanan olay nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti.

DSP ile bayramlaşma

CHP heyeti, daha sonra DSP Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Aydemir başkanlığındaki heyetle görüştü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Karabıyık, bayramın buruk geçtiğini, depremde ailelerini kaybetmiş vatandaşların her zaman yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Seçim sürecine girildiğini, sevgi ve barış dilinin önemli olduğunu dile getiren Karabıyık, “CHP koca bir çınar. Kuruluşun ve kurtuluşun partisi aynı zamanda. Bundan sonra da biz herkesi kucaklayarak, bütün sorunlara çözüm üreterek ve Türkiye’nin geleceğinin teminatı olarak çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

DSP Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Aydemir de deprem nedeniyle büyük can kaybı yaşandığını hatırlatarak, Türkiye’nin bütün bu felaketlerin altından kalkabilecek güçte olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’na çalışmalarında başarılar dileyen Aydemir, “Biz çok baskı altına alındık örgütlerimiz tarafından, halkımız tarafından… Türkiye’de demokrasiye inanmış, demokratik laik bir hukuk devleti diye anayasamızda yerini almış birçok parti birbirleri ile birleşirken kimse baskı altına alınmıyor ama DSP bir ittifak içerisinde olmamasına rağmen, bir işbirliğinde iki üç tane vekille temsil edilmesi için yoğun baskı altına alındı. Bu baskıların neticesinde de olumsuz şeyler yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.

DSP ve CHP’nin birbirine alternatif olsun diye kurulmadığını ifade eden Aydemir, birlik, bütünlük ilkesinden asla taviz verilmemesi gerektiğini kaydetti.

MHP, Saadet Partisi, BBP, Vatan Partisi, DP, Anavatan Partisi ve Genç Parti ile bayramlaşma

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz başkanlığındaki heyet, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay başkanlığındaki heyet, Vatan Partisi MYK üyesi Nusret Senem başkanlığındaki heyet, BBP Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Eren başkanlığındaki heyet, DP Teşkilat Başkanı Ahmet Uyanık başkanlığındaki heyet, Anavatan Partili Semih Narlı başkanlığındaki heyet, Genç Parti Genel Başkan Danışmanı Mert Buruşoğlu başkanlığındaki heyetler de CHP’ye ayrı ayrı bayram ziyaretinde bulundu.

CHP kabul heyetinde ise Karabıyık’ın yanı sıra Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ile Parti Meclisi Üyesi Pınar Uzun yer aldı.

(Sürecek)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir