CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan, Aydın Koçarlı’da Pazarı Ziyaret Etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Aydın Koçarlı’da semt pazarını gezdi. Pazarda emekli, esnaf ve üreticilerle sohbet eden Tezcan’a dert yanan emekli bir vatandaş, “200 lira ile pazar çantasını yarım doldurabiliyoruz. Ben hayatımda bu kadar pahalılık görmedim” dedi. Bir pazarcı ise “Her şey çok pahalı fiyatlar sabit durmuyor. Önceden para kazanıyorduk, şimdi para da kazanamıyoruz” diyerek pazarcıların sorunlarını dile getirdi.

CHP Gene Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Aydın’ın Koçarlı ilçesinde kurulan semt pazarını ziyaret ederek pazarcıların ve alışveriş yapmaya gelen yurttaşların sorunlarını dinledi. Tezcan’a dert yanan emekli bir vatandaş, “200 lira ile pazar çantasını yarım doldurabiliyoruz. Ben hayatımda bu kadar pahalılık görmedim” dedi. Bir pazarcı ise “Her şey çok pahalı fiyatlar sabit durmuyor. Önceden para kazanıyorduk, şimdi para da kazanamıyoruz” sözleriyle sorunlarını dile getirdi. Pazar ziyaretinin ardından yazılı açıklamayla değerlendirmelerde bulunan Tezcan, şunları söyledi:

“BİR KEZ DAHA GÖRDÜK Kİ VATANDAŞLARIMIZIN HEM DERDİ HEM DE UMUDU VAR”

“Bir kez daha gördük ki vatandaşlarımızın hem derdi hem de umudu var. Her şeyden önce vatandaşımızın Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ilgisi çok yüksek. Halkımız, Millet İttifakı’nı iktidar, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu da cumhurbaşkanı yapmaya karar vermiş. Hem Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hem Cumhuriyet Halk Partisi’ne çok güçlü bir destek gördük, bu bizi çok mutlu etti.

“HALK EKONOMİDEN, HAYAT PAHALILIĞINDAN ŞİKAYETÇİ”

Diğer taraftan halkımızın gerçeklerinin bizi üzen yanlarıyla da karşı karşıya geldik. Herkes şikayetçi. Halk ekonomiden, hayat pahalılığından şikayetçi. Koçarlı, bir çiftçi bölgesi, pazarda da üreticiler var. Üreticilerimiz maliyetlerden, giderlerden, samandan, yemden, elektrikten, gübreden, ilaçtan şikayetçi. Pazar esnafı şikayetçi, ‘zaten maliyetler çok yüksek, mecburen bizim fiyatlarımız da yükseliyor ve biz ürünümüzü satamıyoruz’ diyorlar. Halkımız şikayetçi; pazara alışveriş yapmaya gelen vatandaşlarımız fileyi dolduramamaktan şikayetçi. Emekli çok şikayetçi, kendi evinde oturan emeklilerimiz dahi aldıkları 7 bin 500 liralık maaşın 1 hafta dayanmadığını söylüyorlar. Vatandaşlarımızın sepetin, filenin dolamamasından şikayetçi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir