Mersin’de Atıl Durumda Olan Araçlar Mobil Yaşam Otobüsüne Dönüştürülüyor

Mersin’de atıl durumda olan araçlar, Büyükşehir Belediyesi ekiplerince afet bölgelerinde çalışan ekiplerin daha iyi şartlarda hizmet sağlamaları için mobil yaşam otobüsü haline getiriliyor. İçerisinde yataklardan buzdolabına, duştan klimaya kadar birçok özelliği olan mobil yaşam otobüsü gerekli elektriği ise üzerinde bulunan paneller aracılığı ile güneşten elde ediyor.

Çalışma hakkında bilgi veren Makine İkmal, Bakım ve Onarım Daire Başkanı Murat Eren, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bölgede görev alan ekiplerin istek ve talepleri ile projeyi geliştirdiklerini ifade etti.

Ekiplerin daha sağlıklı şartlarda görev yapabilmesi için atıl durumda otobüsler için gerekli tasarım çalışmalarını yaptıklarını belirten Eren, “Öncelikle büyükşehir otobüs filomuza kattığımız 272 adet otobüsten sonra toplu taşıma hizmetlerinde kullanım ömrünü tamamlamış olan otobüslerimizi atölyemize çekerek gerekli bakım onarımlarını yaptık. Daha sonrasında ise içerisinde 8 yatak, duş, tuvalet, giyinme-soyunma bölümleri olan, buzdolabı, klima ve televizyon için gerekli enerjiyi üstünde yer alan güneş panellerinden sağlayan, son teknolojiyi kullanarak yenilikçi tasarımlara sahip olan mobil yaşam otobüsümüzü yaptık” dedi.

Gerçekleştirilen çalışmanın ardından mobil yaşam otobüsü ile ekiplerin daha sağlıklı çalışma imkanı bulmalarını sağlamayı hedeflediklerini dile getiren Eren, “Ekiplerimiz, personelimiz afet bölgelerinde daha sağlıklı çalışma imkanı bulabilmektedirler. Şimdiye kadar bir tane yaptık ve İtfaiye Dairesi Başkanlığımızın hizmetine sunduk. Aynı zamanda 4 otobüsümüzün daha yapım aşaması bitmek üzere. Mersin Büyükşehir Belediyemiz afetlere artık daha hazırlıklıdır” şeklinde konuştu. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir