AgeSA, Üçüncü Kez Türkiye’nin En İyi İş Yeri Seçildi

Sabancı Holding ve Ageas iştiraki olan AgeSA, insan kaynakları alanında dünyanın en prestijli araştırması “Kincentric Best Employers 2023” kapsamında üst üste üçüncü kez “Türkiye’nin En İyi İş Yeri” seçildi.

İnsan kaynakları ve yönetim danışmanlığı alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Kincentric’in çalışanlarla yaptığı ve iş yeri mükemmelliğini ölçümlediği araştırması “Best Employers 2023” kapsamında Türkiye’nin En İyi İş Yerleri belirlendi. Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider kuruluşlarından AgeSA, Türkiye’nin En İyi İşyeri ödülüne layık görüldü. Türkiye’nin En İyi İş Yeri ödülünü alan AgeSA, çalışan bağlılığının yanında “çeviklik, bağlı kılan liderlik ve yetenek odağı” endekslerine göre belirlendi. 

Üç yıl üst üste Türkiye’nin En İyi İşyeri seçilmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen AgeSA Hayat ve Emeklilik İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Burak Yüzgül, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tıpkı müşterilerimiz gibi çalışanlarımıza da “İyi ki” dedirtebilmek en büyük arzumuz. Çalışma ortamımızda güçlü iletişim ve motivasyonu önemsiyoruz. Yatırımlarımızı, çalışanlarımızın gelişim ve kariyer yolculuklarını destekleyerek, açık iletişim ve şeffaf paylaşım ortamında çalışacakları bir kültür için gerçekleştiriyoruz. Bu ödül de bunu başardığımızın en önemli göstergelerinden biri.  Ayrıca, AgeSA 2023 Bağlılık Anketi sonuçlarımızla da Türkiye’nin en iyi şirketlerinden çok çok üstünde bir noktadayız. Çalışan bağlılığında yüzde 80, genel memnuniyet oranında ise yüzde 87 rakamlarını yakaladık. Çalışma arkadaşlarımız için iyi bir çalışma ortamını sunmak, onların ihtiyaçlarını doğru şekilde anlayarak aksiyon almak için onları dinliyor, kendimizi sürekli güncelliyoruz.  Çalışan bağlılığının yanı sıra “Çeviklik, Bağlı Kılan Liderlik ve Yetenek Odağı” endekslerine göre kazanılan bu ödülün AgeSA için oldukça değerli olduğunu belirten Burak Yüzgül, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çalışanlarımızı odağımıza aldığımız, onlarla birlikte tasarladığımız İnsan Kaynakları uygulamalarını hayata geçiriyoruz.  Bağlı ve sonuç üreten bir organizasyon olmak için çevik çalışmayı benimsemiş, kendi kendini yöneten ekipler oluşturuyor, yeni dünyanın gerektirdiği beceri ve yetkinlikleri geliştirmek için çalışanlarımıza yatırım yapıyoruz. AgeSA olarak; yetenekleri geliştirirken aynı zamanda tercih edilen bir şirket olmak için çalışıyoruz.’’

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir