Nedim Şener ‘İzmir’ örneği üzerinden CHP seçmenini anlattı: Nefret körfezin kokusunu bile aldırmıyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından defteri dürülen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 31 Mart seçimlerinde aday gösterilmedi. Yaşananlara tepki gösteren Soyer, “Aday gösterilmeyeceğimin, MYK toplantısından 5 dakika önce tarafıma tebliğ edilmiş olmasını en hafif deyimle siyasi nezaketsizlik olarak değerlendiriyorum” dedi. CHP’nin aday belirleme süreçlerindeki eksikleri ve hataları olduğunu düşündüğünü belirten Soyer, “Genel Merkez tarafından kapalı kapılar ardında yürütülen çalışmalar, yapıldığı söylenen memnuniyet anketleri, sayısı, yöntemi ve sonuçları usulen ve esasen adil değildir” ifadelerini kullandı.

Nedim Şener ‘İzmir’ örneği üzerinden CHP seçmenini anlattı: Nefret körfezin kokusunu bile aldırmıyor

İzmir’deki gelişmeleri TV100 canlı yayınında değerlendiren Gazeteci Nedim Şener, CHP seçmeninin neden ‘hizmet getiren isimler’ yerine ‘CHP adayına oy verdiğini’ anlattı.

Geçmiş dönemlerden örnek veren Şener,

“O dönemler bir düşünce, fikri akımlar, ideoloji vardı. Şimdi nefret var. O nefret İzmir’deki körfezin kokusunu bile aldırmıyor sana.”

diye konuştu.

“Kaldırım taşları dahi değişmiyor yüzde 50 alıyor”

CHP eski Milletvekili Mehmet Sevigen ile karşılıklı diyaloğa giren Şener, şunları söyledi:

“Kemal Anadol ne dedi Kılıçdaroğlu’na? “Seçmeni koyun yaptınız dedi.” O dönemler bir düşünce, fikri akımlar, ideoloji vardı. Şimdi nefret var. O nefret İzmir’deki körfezin kokusunu bile aldırmıyor sana. Adamlar diyor ki “Bu körfez kokuyor, deniz kokuyor” diyorlar. “Ben duymuyorum ki” diyorlar. Çünkü nefret burnunu, gözünü kapatmış. Adam ona bakmıyor. Hizmet yapmıyor. Kaldırım taşlarının dahi 20 yıldır değişmediğini görüyorum yine de yüzde 50 oy alıyor. Kılıçdaroğlu sotede yatıyor”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir